PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE

4 marca 2020r. przedszkolaki ze Skibniewa wyjechały na wycieczkę do Sokołowa Podlaskiego. Pierwszym przystankiem był Sokołowski Ośrodek Kultury, w którym obejrzały przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT pt.: „Shrek – baśń o tolerancji”. Dzieci na kilkadziesiąt minut przeniosły się w świat zaczarowanego Baśniogrodu, emocjonalne reagując na przygody zielonego stwora oraz jego przyjaciół. W tej bajce nic nie było normalne, klasyczne i schematyczne, gdyż sama rodzina, w której na świat przyszedł Shrek, nie jest rodziną typową. Z pomocą zabawnego i uroczego w swym nieokrzesaniu ogra, dzieci zobaczyły, że świat jest ciekawy i piękny w swej różnorodności, że nie należy się przed nim zamykać, ale poznawać go, bo dzięki temu staniemy się wewnętrznie bogatsi. Bohaterowie przedstawienia pokazali dzieciom, jak ważne jest w życiu poczucie własnej wartości i polubienie siebie samego. Jeśli nie będziemy lubili siebie, nie uda nam się polubić drugiego człowieka i otaczającego nas świata.

Po zjedzeniu drugiego śniadania, przedszkolaki udały się do zakładu krawieckiego, zakładu szewskiego i kwiaciarni. W każdym z tych miejsc miały możliwość zobaczyć na czym polega praca krawcowej, szewca i kwiaciarki, poznać narzędzia i wytwory ich pracy.

Zadowolone przedszkolaki wróciły do przedszkola na obiad.

Nauczycielki z przedszkola